Kuryeliğin zorlukları nelerdir

Kuryeliğin zorlukları nelerdir

Kuryeliğin zorlukları; Günümüz dünyasında her türlü teslimat ihtiyacı kuryeler tarafından karşılanmaktadır.  Kuryeler en kısa zamanda en hızlı teslimatı yapmak için her saat yoldadırlar. Kuryeler zorlu trafik şartları altında en hızlı şekilde teslimatı gerçekleştirmeye çalışırlar. Bu durum hayatımızı kolaylaştırıcı da olsa onlar için tehlikeli ve zor durumlar oluşturabiliyor. Trafikte yoğun şekilde çalışan kuryeler evrak, yiyecek veya tıbbi malzemeler taşıyorlar. Yaz kış fark etmeksizin zorlu hava şartlarında sürekli olarak yollardalar.

Yağışlı hava şartlarında çalışan kuryeler teslimatı ulaştırma sırasında ıslanırlar ve üşürler. Bunun yanında yerlerin kayganlaşmasından dolayı motor sürmek hayli zorlaşır ve tehlikeli bir hale gelir. Kuryeler için sadece yağışlı hava şartları değil aşırı sıcak hava şartları da zordur. Yiyecek taşımacılığı yapan kuryelerde sipariş notuna “Gecikirse iptal ederim.” gibi notlar bırakılması kuryeleri hız yapmak zorunda bırakır. Böyle durumlar can sıkıcı olur. Can sıkıcı olduğu kadar ölümcüldür notlara da dönüşür.  Çoğu zaman da diğer otomobil sürücülerinin fark etmeyip üzerlerine kırmaları gibi tehlikelerle karşılaşırlar.

Zor şartlar altında çalışan kuryeleri biraz olsun rahatlatmak için sipariş notlarına acele ettirecek notlar yazmayabiliriz.

Kuryeliğin zorlukları olsa da kuryelikten kazanılan ücretler iyi yanları olarak sayılabilir. Kurye maaşlarının incelendiği yazımıza gitmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.