Kuryelerin çalışma saatleri

Kuryelerin çalışma saatleri

Bu yazımızda kuryelerin çalışma saatleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

  • Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar?
  • Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor?

gibi konuları size fayda sağlaması için ele aldık.

Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar

Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar; Türkiye mesai şartlarına göre kargo ve kurye firmaları mesai saati 08:30’da başlar. Kuryenin şubesine gelen kargoları kendi rotasına uygun bir şekilde hazırlaması. En önemlisi kurye aracını hazırlaması buna bağlı olarak biraz vakit kaybetmesi gayet olağandır. Bu vakit kaybı ortalama 1 saat civarıdır. Ortalama olarak kuryeler 09:00 gibi dağıtıma çıkacaklarıdır.

Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor

kuryelerin çalışma saatleri hakkında diğer soru; Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor. Bu sorunun cevabı firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Belirli bir firmaya bağlı olan kuryeler normal mesai saatlerinde 08:30 – 17:30 a kadar dağıtım yapabilmektedir. Girişimci kuryeler ise herhangi bir şirkette çalışmadıkları. Aynı zamanda şahıs şirketleri üzerinden çalıştıkları için mesai saatleri biraz daha esnek olabiliyor. Girişimci kuryeler hakkında olan yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Şubeye gelen kargo ne zaman dağıtıma çıkar?

Yoğunluk oranına göre şubeye gelen kargonun dağıtıma çıkarılacağı gün sayısı 1-3 iş günüdür. Genellikle kargo ve kurye firmaları şubelerine gelen gönderileri aynı gün içinde dağıtıma çıkarmaktadır.

Şubeye gelen kargo kaç gün bekler ve başkası teslim alabilir mi?

Şubeye gelip alıcısına teslim edilemeyen kargo paketleri kargo şubesinde üç iş günü alıcısı tarafından teslim alınmayı bekler. Üç gün içinde teslim alınmayan kargo gönderileri gönderen kişiye iade için geri gönderilecektir.

Başkasının kargoyu şubeden teslim alması konusunda soy isim tutuyor ve kimlik ibrazı yapılıyor ise başka bir kişi kargonuzu teslim alabilir. Başka kişinin kargonuzu teslim almak istemesi durumunda şubede çalışan kargo operatörü telefon ile sizden teyit alacaktır.

Şubeye gelen kargo alınmazsa ne olur?

Şubeye gelen kargo alıcısı tarafından teslim alınmaz ise üç 3 iş günü içinde gönderen kişiye iade süreci başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.