Kuryeler telefonla arar mı 2021

Kuryeler telefonla arar mı 2021

Kuryeler telefonla arar mı; İnsanlar günlük hayatta iş ve hayat yoğunluğundan zamanın kıymetini daha çok anlamaya başladılar. Zamanın kıymetini anlayan insanlar ise, ufak tefek işlerde bu işlerin yapılmasını sağlayan çeşitli firmaları kullanırlar. Kuryelik ise bunlardan birisi. Bazen teslimatlar da aksaklıklar olabiliyor ve paketiniz elinize ulaşmayabiliyor. Bu gibi durumlarda kurye sizi cep telefonuyla arar mı veya aramak zorunda mı?

Günümüzde her alanda bu çeşitli firmalar hizmet vermektedir. Ama bunların çoğu hizmet politikası ve kalitesinden habersiz olduğu için müşteriler çile çekmektedir. En çok karşılaşılan sorunların başında kuryenin müşteriyi arayıp müşteriden kredi kartı vb. kişisel bilgilerini istemesidir. Dolandırıcılığın arttığı günlerde ülkemizde bu tür sorunlarınla insanlar karşılaşmaktadır ve insanlar kime güveneceğini bilememektedir.

CEVAP; Kuryeler özel bir durum oluşursa; Alıcıya ulaşamamak veya paketi başkasının teslim almak istemesi gibi durumlarda paket üzerinde belirtilen alıcı numarasını arayarak teyit alabilir.

Kuryeler telefonda bilgi ister mi?

Şunu belirtmeliyiz ki her ne durumda olursa olsun bir kurye asla size kişisel bilgilerinizi soramaz. Kuryenin görevi istenilen paketi istenilen zamanda doğru müşteriye teslim etmektir. Peki kuryeler telefonla arar mı? Sorusuna gelecek olursak; eğer, paketin teslimatında bir sorun yaşanıyorsa, belirtilen adres de sorun varsa ve verilen paket bilgilerinde alıcının ismi belirtilmişse veya farklı bir kişi teslim almak istiyorsa kurye alıcı müşteriyi arayabilir. Ama bahsettiğimiz gibi sizden asla kişisel bilgilerinizi isteyemez.

Hayatınızı kolaylaştıran hizmetleri güven içerisinde alabilmek için, siz yine de işini profesyonelce yapan, geçmiş deneyimleriyle belirli bir müşteri kitlesi olan firmaları tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.