Kapıda ödemeli kargo gönderimi nasıl yapılır

Kapıda ödemeli kargo gönderimi nasıl yapılır

Kapıda ödemeli kargo kargoculuğun ve kuryeliğin kullanımının artmasıyla birlikte kargoların müşteriye verdiği hizmet çeşitlerinden biridir. Kargoların verdiği bu hizmetlerden biri de alternatif ödeme yöntemleridir. Bugün ele alacağımız konu ödeme yöntemlerinden biri olan ücretin alıcıdan tahsil edildiği yöntemdir.

Kapıda ödemeli kargo Nedir?

               Kapıda ödeme gönderileri ürünün alıcıya ulaştırılması ve teslimatında kargo bedelinin ve ürün ücretinin alıcısından tahsil edilmesidir. Ödeme yöntemi firmadan firmaya değişiklik gösterir. Yurtiçi kargo, PTT kargo, Aras kargo, Sürat Kargo ve MNG kargo gibi popüler şirketleri hem nakit hem kredi kartından ödeme alıyor.

Kapıda Ödemeli Kargo Gönderim Aşamaları

Kapıda ödemeli teslimat için gönderici kargoyu hazırlar ve ilgili kurye şirketine teslim eder. İlk olarak satıcının kargoya verdiği ürün, kurye hizmetiyle ücretinin ödenmesinden sonra teslim eder. Sonuç olarak, kapıda ödemeli satıcının malımı gönderiyorum ya ücretini ödemezse sorunu ortadan kalkar. Alıcı ise ücreti teslimatta ödeyeceği için ürün gelmezse diye düşünmez. Kapıda ödemeli gönderiler ile online satış yapan şirketlerin ve müşterilerin ödeme sorunları ortadan kalkmış oldu.

Bu yazımızda kapıda ödemeli kargonun nasıl yapıldığından ve kimlerin yapabileceğinden bahsettik. Kapıda ödemeli kargonun 07.04.2021 tarihinde sadece ticari ünvana sahip kişiler tarafından gönderilebileceğini unutmayın.

Kapıda ödemeli gonderileriniz için TREND JET KURYE

Gönderi adeti veya boyutuna göre araçlı kurye veya motorlu kurye hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ulaşmak 0 212 689 59 54 numaramızdan veya İletişim sayfamızdan formu doldurarak bize kolayca ulaşırsınız.

One thought on “Kapıda ödemeli kargo gönderimi nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.