En İyi Kurye Motorları Nelerdir? İLK 10 LİSTESİ

En İyi Kurye Motorları Nelerdir? İLK 10 LİSTESİ

En iyi kurye motorları İlk 10 listesi

Kuryelere ihtiyacın çoğalmasıyla birlikte akıllarda “Kuryeler için en iyi motor hangisidir?”, “en iyi kurye motorları” , “Hangi motor daha az yakar?”, “Hangi motor arıza çıkartmaz?” gibi soruları cevapladık ve 2021 yılı Ocak ayı itibari ile kuryelik için en iyi 10 motoru sizler için sıraladık.

1- Honda Spacy 110

en iyi kurye motorları

En iyi kurye motorları listemizin ilk sırasındaki isim Spacy 110. Pek çok kuryede görülen bu motorun en çok tercih edilme sebebi şehir içi manevra kabiliyetinin yüksek olmasının yanında çok az benzin yakması, arıza çıkarmaması ve ucuz parça maliyetleri olarak sıralanabilir. Nihayetinde110 cc olması sebebi ile vergi diliminden muaf olması Honda spacy 110’un en iyi kurye motosikletleri arasında yer almasını sağlıyor.

2- Honda Activa S

Spacy 110’un muadili olarak görülebilecek bu motor da kuryelerde görmeye alışkın olduğumuz bir model. Bu motorun spacy110 dan tek farkı motor hacmi diyebiliriz. Spacy 110 dan biraz daha hızlı olmasının yanında Spacy 110 a göre parça kalitesinin daha düşük olduğu söyleniyor.

3- Honda CBF 150

Honda CBF 150

en iyi kurye motorları listemizin üçüncü sırasında yine bir Honda var. CBF 150 şehir içi 80-90 km/s’i geçmediği müddetçe az yakan bir motor. Yüksek devirlerde yağ yakmasıyla bilinen bu motorun pozitif yönlerinin daha çok olması kuryelerin en çok kullandığı motor sırasında 3.sıraya girmesinin sebebi diyebiliriz.

Son olarak bizden bir tavsiye 150 cc olan bir motorla süratli gitmemek motorun sağlığı için üstelik kendi güvenliğiniz için bizce daha doğru.

4- Haojue 135 DA

 Haojue 135 DA

Sportif hatlarıyla diğer kurye motorlarına göre dikkat çeken bu motosiklet çok bilinmemesine rağmen nihayetinde listemizde titreşimi en az olan motorlarda ilk 3’e girebilecek bir motor. 135cc olmasına rağmen 120km/s hız görebilen bu motorun yakıt tüketimi de çok düşük.

5- Yamaha YBR 125

Yamaha YBR 125

en iyi kurye motorları istemizin 5.sırasında yine bir Japon var. Krank bilyası kronikleşmiş olsa da yeni modellerinde çözülmüş olduğu söyleniyor. Kaliteli parçaları, yakıtı koklaması, konforlu olması ve parçasının istemeyeceğiniz kadar çok olması. Bu motoru listemizin üçüncü sırasına sokabilirdik fakat sonuç olarak fiyatı diğer motorlardan biraz daha tuzlu gibi duruyor. Tabi bu motorun piyasasının çok hareketli olması alıcısının çok olduğu anlamına da geliyor.

6- Honda PCX 125

Honda PCX 125

Kuryelerin kullanmayı sevdiği motorlardan biri olan PCX125 konforuyla dikkat çeken bir model. Sportif güçlü bir scooter görüntüsünün yanı sıra hafif olması onun şehir içi manevra kabiliyetini arttırıyor. Yakıt sarfiyatı düşük olan PCX 125 hem Kuryelerde hem de kişisel kullanımlarda fazlaca görsek de sonuç olarak listemizdeki diğer motorlardan daha pahalı olması sebebiyle daha düşük sıralarda yer alıyor.

7- TVS Apache 150 RTR

TVS Apache 150 RTR

Hindistanlı bir motor olan Apache yollarda çok görmediğimiz bir motor. Kronik sorunun olmamasının yanında ekstra öne çıkaran bir özelliğinin olmaması onun kuryeler tarafından daha az tercih edilmesinin sebebi haline getiriyor. Tasarımıyla dikkat çeken bu model özellik ve fiyat olarak orta sınıf bir kurye motoru denebilir.

8- Yamaha Xmax 250

Yamaha Xmax 250

Scooter dalında en çok tercih edilen modeldir. Sportif ve yüksek cc olan bu scooter trafikte çok gördüğümüz ve kendine baktıran bir model. Kişisel kullanımda daha yaygın olmasının sebebi pahalı olması diyebiliriz. Zaten listemizde alt sıralarda yer almasının sebebi de kuryelik için pahalı olması diyebiliriz.

9- Bajaj Pulsar NS200

Bajaj Pulsar NS200

Hintli Bajaj: Bu motosiklet dokuzuncu sırada olmasına rağmen gerek kuryeler için gerekse günlük kullanım için kullanıcılarını oldukça tatmin eden bir motosiklet. Eğlenceli bir motosiklet olan Pulsar NS200. Fiyat performans olarak rakiplerini geride bırakan bir motosiklet olarak karşımıza çıkıyor. Selesinin biraz sert olması uzun kullanımda biraz yoruyor olsa da. Manevra kabiliyeti, hızlanması, az yakan ve sorun çıkartmayan bir motor olmasıyla akıllardan çıkmayan bir motor.

10- Honda NC750

Honda NC750

En iyi kurye motorları listesinin Son sırasında uzun yolda kuryelik yapanlar için bir motor önerimiz var. Her türlü yolda gitsin beni zorlamasın. Üzerinde çok vakit geçireceğim diyen kuryeler için bir numaralı tavsiyemiz. Pahalı olsa da torklu bir motor olan NC750. Uzun yolda sizi yormayacak ve pişman etmeyecek bir motor.

Kuryeler için en iyi motorlar

  • Honda Spacy 110
  • Haojue 135 DA
  • Honda CBF 150
  • Yamaha YBR 125
  • Honda PCX 125
  • TVS Apache 150 RTR
  • Yamaha Xmax 250
  • Bajaj Pulsar NS200
  • Honda NC750
  • Honda Activa S

Hazırlayan: Hüseyin Emre Koçoğlu

7 thoughts on “En İyi Kurye Motorları Nelerdir? İLK 10 LİSTESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.