E ticaret kargo anlaşması için gerekenler nelerdir

E ticaret kargo anlaşması için gerekenler nelerdir

Kargo anlaşması için gerekenler; E-ticaretle ilgilenen her birey kargo veya kurye firmalarıyla kendi yararlarına uygun şekilde anlaşma yapmayı amaçlar. Kargo anlaşması ürünün güvenilir, maliyeti düşük olarak gönderimin yapılmasını sağlar.

Günümüzde e-ticaretin kar hacminin artması kargo şirketlerinin de belirli kriterler belirlemesine sebep olmuştur.

Kargo Anlaşmasında İstenilen Belgeler Nedir?

kargo anlaşması için gerekenler

E ticaret üzerinden satış yapanlar için kargo anlaşmasında istenilen belgeler

  • Vergi levhası fotokopisi (internet satış ibareli)
  • imza sirküleri
  • oda sicil belgesi
  • vergi levhasına alternatif olarak (esnaf muafiyet belgesi)

Yeni çıkan kanunlarla birlikte veya anlaşma yapacağınız firmalara göre istenilen belgelerde değişiklikler olabilir

E-ticaret kargo anlaşması nasıl yapılır

E-ticaret kargo anlaşması için gerekenler i yapabilmeniz için vergi mükellefi olarak fatura kesebilmeniz şarttır . Bu konu kapıda ödeme sistemiyle kargo göndermek isteyen satıcıların karşısına çıkacak bir sorun olarak görülebilir. Çoğu insan bürokrasi işlerini külfet olarak görüyor. Aslında büyütülmemesi ve sakince araştırılması gereken bir konudur. Evrak işlerimizi bir şekilde halledildiyse. Kargo anlaşması için dilerseniz bir kurye firmasına dilerseniz kargo firmasına gidebilirsiniz. Anlaşmalı bir şekilde kargo gönderimi yapmak istediğinizi şube yetkilisine belirtiniz. Aylık veya yıllık anlaşmalar yapabilirsiniz şube yetkilisi ile sizin diyaloğunuza kalmış bir olay. Burayı etkileyen bir diğer husus gönderi miktarı ve boyutu gibi değişkenlerdir. Teklif alacağınız fiyata büyük ölçüde etkili olacağını unutmamak gerekir.

E-Ticaret kargo anlaşmasını Neden Yapmalıyız?

Kargolar bireysel olarak her gönderim başına ücret alırlar. E-ticaretle ilgileniyorsanız ve aylık olarak belirli bir ürün hacmine sahipseniz ürün gönderim maliyetlerinizde artış olur. Ancak bir kargoyla anlaştığınızda ürün gönderim maliyetiniz düşecektir.

Tüketicilere kargo seçeneği sunma hizmetini de kullanabilirsiniz. Ücret kargo veya indirimli kampanyalar tüketicinin dikkatini çekecektir.

E ticaret kargo Gönderim Ücretleri ne kadar?

E ticaret kargo anlaşması yaparken, kargo şirketleriyle anlaşma yapmanızı gerektiren durumlar vardır. Gönderilen ürün başına ücretlendirme. Bir kargo şirketiyle anlaşma yaptığınızda aylık gönderim miktarınıza göre ücrette uygun olacaktır. Kargo şirketlerinin aylık gönderim durumunuza göre anlaşma yapmak isteyecektir. Ne kadar fazla ürün gönderimi yaparsanız o kadar fazla gönderim maliyeti azalacaktır.

Kargolarda Taahhütsüz Anlaşma Seçenekleri

Kargo şirketleri taahhütsüz anlaşma seçeneği sunmaktadır. Bu durum yine avantajınıza olacaktır. İstediğiniz zaman kargo hizmetinden yararlanmayı durdurabilirsiniz.

İade Koşulları ve Hasarlı Ürün Durumları

E-ticarette kargo anlaşmalarında dikkat edilmesi gereken bir konuda. Kargo şirketinin iade edilen ve hasarlı ürünlerle alakalı tutumlarıdır. İade durumlarında bunu karşılayacak ücret konusunda size yardım edecek şirketleri tercih etmeye özen göstermeniz gereklidir.

Hazırlayan: Hilal Özbek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.