Mobil kurye nedir?

Mobil kurye nedir açıklaması

Mobil kurye ; Genel merkeze fazla uğramayan sürekli sahada görev alan kuryelere verilen isimdir. Mobil kuryeleri belirli bir yerde sabit şekilde bulamazsınız. Gelen ve giden paketlerden kendileri sorum olacaktır.

Kişiye veya firmanıza özel kurye temin etmek isteyecebilirsiniz. Trend-jet Kurye firması bu alanda size yardımcı olur.

Kişiye özel kurye uygulamalarımızdan faydalanmak isterseniz. Bizimle iletişime geçebilir veya 0 (212) 689 59 54 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Kuryelerin çalışma saatleri

Bu yazımızda kuryelerin çalışma saatleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

 • Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar?
 • Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor?

gibi konuları size fayda sağlaması için ele aldık.

Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar

Kuryeler saat kaçta dağıtıma çıkar; Türkiye mesai şartlarına göre kargo ve kurye firmaları mesai saati 08:30’da başlar. Kuryenin şubesine gelen kargoları kendi rotasına uygun bir şekilde hazırlaması. En önemlisi kurye aracını hazırlaması buna bağlı olarak biraz vakit kaybetmesi gayet olağandır. Bu vakit kaybı ortalama 1 saat civarıdır. Ortalama olarak kuryeler 09:00 gibi dağıtıma çıkacaklarıdır.

Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor

kuryelerin çalışma saatleri hakkında diğer soru; Kuryeler kaça kadar dağıtım yapıyor. Bu sorunun cevabı firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Belirli bir firmaya bağlı olan kuryeler normal mesai saatlerinde 08:30 – 17:30 a kadar dağıtım yapabilmektedir. Girişimci kuryeler ise herhangi bir şirkette çalışmadıkları. Aynı zamanda şahıs şirketleri üzerinden çalıştıkları için mesai saatleri biraz daha esnek olabiliyor. Girişimci kuryeler hakkında olan yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Şubeye gelen kargo ne zaman dağıtıma çıkar?

Yoğunluk oranına göre şubeye gelen kargonun dağıtıma çıkarılacağı gün sayısı 1-3 iş günüdür. Genellikle kargo ve kurye firmaları şubelerine gelen gönderileri aynı gün içinde dağıtıma çıkarmaktadır.

Şubeye gelen kargo kaç gün bekler ve başkası teslim alabilir mi?

Şubeye gelip alıcısına teslim edilemeyen kargo paketleri kargo şubesinde üç iş günü alıcısı tarafından teslim alınmayı bekler. Üç gün içinde teslim alınmayan kargo gönderileri gönderen kişiye iade için geri gönderilecektir.

Başkasının kargoyu şubeden teslim alması konusunda soy isim tutuyor ve kimlik ibrazı yapılıyor ise başka bir kişi kargonuzu teslim alabilir. Başka kişinin kargonuzu teslim almak istemesi durumunda şubede çalışan kargo operatörü telefon ile sizden teyit alacaktır.

Şubeye gelen kargo alınmazsa ne olur?

Şubeye gelen kargo alıcısı tarafından teslim alınmaz ise üç 3 iş günü içinde gönderen kişiye iade süreci başlayacaktır.

Girişimci kurye nedir? maaşları ne kadar? 2021 GÜNCEL BİLGİLER

Girişimci kurye nedir ?

Girişimci kurye; Kendine ait şahıs şirketi açarak ve fatura keserek büyük firmaların yetişemediği kargoları kendi zimmetine alarak kargo dağıtımı yapan ve fatura kesen kuryelere denir.

Normal bir kuryenin ise çoğu zaman sabit bir ücreti olmasına rağmen girişimci kuryeler sabit maaş almazlar. Bu daha az maaş alacakları anlamına gelmiyor. Yüklenici firmanın personel gideri, ve sgk giderleri gibi birçok ödemeyi kendi şahıs şirketinden karşılayacağı için bu masrafları girişimci kuryeye direkt olarak ödemektedir.

Normal kurye maaşlarını incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Girişimci kuryelerin maaşları ne kadar?

Bazı Firmalar dağıtım yapılan paket başı veya sabit ücret ödemesi yapabilir.

Bir diğer çalışma şekli ise sabit ücret ile ödeme yönetimidir.
Sabit ücret olduğuna bakmayın giderlerinizi kendiniz karşılayacağınız için geliriniz her ay farklı olacaktır.

Ortalama girişimci kuryelerin maaşları || 2021 güncel

 • 4200 TL minimum
 • 6000 TL ortalama
 • 9000 TL maksimum

Girişimci kurye ne kadar kazanır

Girişimci kuryeler gider kalemlerinin çoğunu kendileri karşıladıkları için toplam gelirlerinden ortalama 2000-3000 TL giderleri düşmektedir. Bu sonuca göre girişimci kuryeler ortalama 6000 TL kazanır.

Girişimci kurye olma şartları nelerdir?

 • Araca veya motosiklete sahip olmak.
 • B veya A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak (dağıtım aracına göre değişir).
 • SRC / Psikoteknik belgesine sahip olmak.
 • Sorumluluk sahibi olmak.
 • Akıllı telefon kullanabilme yeteğine sahip olmak.
 • Navigasyon kullanabilmek.
 • İletişim beceri yüksek.
 • Vergi mükellefi olmak (Şahıs şirketi için gerekli).

Yukarıda yer alan maddelerin yanı sıra görev alacağınız bölgenin sokaklarını iyi bilmek size fayda sağlayacaktır.

Girişimci kurye nasıl olunur?

Araç sahibiyseniz aracınızla veya motosikletinizle girişimci kurye olarak çeşitli e-ticaret veya kargo firmalara başvuru yapabilirsiniz. Kendi işinizin patronu olacağınız için bazı firmalar DAĞITTIĞIN KADAR KAZAN veya “YÜKSEK GETİRİ İLE SABİT ÜCRET” şeklinde size ödeme yapabilirler.

Sigorta ödemeleriniz ile beraber gelir verginizin hesaplanarak maliye tarafından kayıt altında tutulabilmesi için iş veren firmalar sizden şahıs şirketi açmanızı isteyecektir.

Şahıs şirketi açmak için gereken belgelerin listesi

 1. Başvuru formu (İnternetten temin edilebilir
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi – (minimum 2 adet değişiklik olabilir)
 3. Vesikalık Fotoğraf
 4. İmza beyannamesi – 2 adet
 5. İkametgah belgesi

Neden girişimci kurye olmalısınız

Girişimci kuryeler kendi işlerinin patronu olmalarından kaynaklı, sabit bir gelire mahkum olmazlar. Girişimci kuryeler başka bir kişiye veya kuruma değil kendileri için çalışırlar. Burada bahsedilen konu ne kadar çok dağıtım yaparsanız o kadar çok kazanırsınız mantığıyla sistem işlediği için girişimci kurye sistemi ile çalışmak isteyenlere büyük bir fırsat kapısı sunmaktadır.

Esenyurt kurye servisi

Esenyurt kurye hizmetleri , Trend-jet kurye ile  Esenyurt ve yakın çevresindeki kişisel ve kurumsal müşterilerimize araçlı ve motorlu kurye hizmeti sunuyoruz

Esenyurt kurye nedir?

Esenyurt kurye Trend-jet kurye firmasının İstanbul Esenyurt ilçesi için sunduğu başlıca hizmetlerden sadece bir tanesidir. Esenyurt ilçesi içerisinde Araçlı ve Motorlu kurye faaliyetlerine devam eden Trend-jet kurye firması ile ilgili daha çok bilgi almak için

Firmamız TREND-JET kurye, size sunduğu hizmetlerin kalitesini artırabilecek çözümler sunmaya devam edecektir. Araçlı kurye hizmetlerimizin yanı sıra motorlu kurye ağımız ile Esenyurt bölgesine hizmet vermekteyiz. Böylece Esenyurt kurye hizmetlerinde karayolu trafiğinde rakiplerine göre daha avantajlı bir konumda hizmet alabilirsiniz.

Esenyurt Motorlu Kurye

Trend-jet Kurye firması Esenyurt’ da , aksilik yaşamadan ve tam vaktinde teslimat sözünü kendine ilke edinmiş bir esenyurt kurye firmasıdır. Kurye sektöründe hizmet kalitesinin bir nebze düşük olması müşterilerin güven duygusunu sarsacağından firmamız esenyurt kurye hizmetlerinde müşteri güvenine son derecek önem vermektedir. Taşınan her gönderi emanetiniz anlayışıyla gönderilerinizi alıcılarına ulaştırıyoruz.

Moto kurye ekiplerimiz Esenyurt ilçesinin trafiğinden etkilenmeyerek gönderileri kısa sürede alıcılarına teslim etmektedir. Bu yöntemle bir çok gönderi tipi transferi yapılmaktadır. Esenyurt bölgesinde eğer kurye ihtiyacı oluşursa trend-jet kurye merkezi istasyonu en yakın kurye ekibini bilgilendirerek, harekete geçirir. Bu sayede kuryelerimiz belirtilen adresi en kısa sürede ulaşıp gönderiyi teslim alır ve alıcısına ivedilikle teslim eder.

Esenyurt Araçlı Kurye

Kargo paketini teslim almadan önce paketin alıcıya ne kadar sürede ulaşacağını belirlemeniz gerekmektedir. Bazı gönderilerin dakikalar içinde teslim edilmesi gerekebilir. Bu tür gereksinimlerde almak istediğiniz hizmetin kalitesini belirtmelisiniz. Esenyurt tarafından verilen kurye hizmetleri için ortalama teslimat süreleri aşağıdadır.

Hizmet sürelerimz

 • Gönderinizin alıcıya 120-180 dakika arasında ulaştırılmasını istiyorsanız normal kurye hizmetini tercih edebilirsiniz.
 • Gönderinizin alıcıya ulaştırılması için belirlediğiniz süre 60-120 dakika arasında ise ekspress kurye imkânından yararlanabilirsiniz.

Gün içi kurye hizmeti

Gün içi kurye iletişim numaralarımız; 0212 689 59 54’dir. Gün içi kurye hizmeti almak isteyen müşterilerimizin İstanbul içerisinde olması durumunda nerede oldukları fark etmeksizin, müşteri hizmetleri numaramızı aramaları durumunda aynı gün içerisinde teslimatları yapılmaktadır.

·     Yüksek kıymete sahip olan gönderilerde taşıma sorumluluğunun alınabilmesi için gönderilerin sigortalanması gerekmektedir. Ayrıca sigortalanmış olan gönderiler VIP hizmetimiz ile taşınmaktadır.

·         Kırılabilecek, bozulabilecek veya hasar görebilecek olan gönderilerin paketlenmesi müşterilerimizin sorumluluğundadır. Ekspres olarak güvenli bir şekilde bu gönderiler taşınmaktadır.

·         Gıda ürünlerinde veya şekli bozulabilecek olan gönderilerde, firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

İstanbul araçlı kurye temin hizmeti

Şirketinde Araçlı Kurye personeli bulundurmak zorunda olduğunu düşünen firmalar için çözüm önerimiz Araçlı kurye Kiralama Hizmetimizden yararlanmalarıdır.

Şirketinizde ARAÇLI KURYE  personeli bulundurarak faaliyet alanınız dışında başka sorunlarla da uğraşmak zorunda kalacaksınız. Siz kendi işinize bakarken bizler size bu hizmeti sunalım.

Bu hizmetimizden yararlandığınız takdirde şirketimiz ARAÇLI Kurye personelini sadece size hizmet vermesi için tahsis edecek ve tüm maliyetlerini (Maaş, sigorta, yemek, benzin, diğer sosyal haklar.) karşılayacaktır.

İlgili personelin herhangi bir sorun nedeni ile işine gelememesi gibi  bir durum söz konusu olduğunda da şirketimiz bir başka ARAÇLI KURYE personelini derhal size tahsis edecektir. Böylece kesintisiz hizmet sunulacaktır. Araçlı kurye temini hizmeti ile sizde masraflarınızı düşüreceksiniz.

ARAÇLI KURYE TEMİNİ   hizmeti hakkında bigi almak için 0212 689 59 54 nolu Telefonu arayarak  Bilgi Alabilirsiniz.

Trend-jet Araçlı kurye hizmeti

Trend-jet kurye araçlı kurye hizmetleri kullanıma açılmıştır.

Motosiklet ile taşınması mümkün olmayan gönderileriniz için araçlı kurye kullanarak gönderilerinizi güvenle yerine ulaştırabilirsiniz.

Çeşitli seçeneklerden oluşan araçlarımızın normal ya da ekspres gönderi tarzlarını kullanarak yararlanabilirsiniz. Yükleme ve boşaltma işlemleri tamamen personelimize ait iş gücünden ayrıca ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

Koli, paketlerinizi dert etmeyin…

Motorlu Kuryelerin taşıyamayacağı hacim ve ebattaki gönderileriniz araçlarımız ile motosikletli kurye servisi sürelerinde taşınmaktadır.

Trend-jet kurye, Araçlı Kurye Hizmetiyle müşterilerinin gün içerisinde koli ve büyük hacimdeki her türlü gönderisini ortalama dört saat içerisinde teslim etmektedir.

Gerek müşterilerinize gerekse İstanbul’daki şubelerinize teslim edilecek koli, eşya gibi her türlü gönderinizi araç ve şoför maliyetlerine katlanmadan çok daha az maliyetlerle gönderebilmektesiniz.

Müşterilerimizin düzenli yapılması gereken taşımacılık işlerine özel fiyat çalışması yaparak kurumsal çözümler de üretmekteyz.

 • Müşterilerinize veya bayilerinize numune ya da ürün mü göndermek istiyorsunuz ? 
 • Ürünleriniz hassas ancak kargo ile taşıttıramıyor musunuz ?
 • Bir adresten paket ya da koliniz alınarak size veya başka bir adrese mi gönderilmesi gerekiyor ?
 • Araç sayınızı azaltmak istiyorsunuz ancak bazen yetmiyor mu ?

Tüm araçlı ihtiyaçlarınıza günün her saatinde tüm İstanbul genelinde her an hizmet veren araç filomuz ile hizmet vermeye hazırız.

Söz verip değer taşıyoruz…

   

Kargo ve Kurye Hizmetleri

Kargo Nedir?

Kargo, sözcük anlamına baktığımızda’ yük ‘anlamına geldiğini görürüz. Bunu da dikkate aldığımızda bir yerden başka bir yere taşınması gereken yükü veya bir eşyayı ifade etmektedir.

Kurye Nedir?

Kurye kargodan farklı olarak bir eşyadan veya yükün ağırlığı ve büyüklüğünden daha çok evrak gibi daha değerli dosyaları daha kısa sürede ulaştıran sistemdir. Aynı zamanda kurye, bu ürünleri teslim eden veya bu ürünlerin ulaşımını sağlayan kişidir de diyebiliriz. Motorlu kurye, yaya kurye gibi farklı şekilde hizmet veren kuryelerde vardır.

Kargoların ve Kuryelerin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kargo taşımacılığı, uluslararası literatürde taşınan ürünün ağırlığı, ebattı önemli olmaksızın kargo sayılıp taşınmaktadır. Fakat Türkiye de özel kargo şirketlerinin belirlediği, belirli ağırlığın altındaki veya üstündeki ürünler kargo olarak adlandırılmamaktadır. Kuryeler ise çok hızlı teslimatta bulundukları için kuryelere verilen ve taşınması istenilen ürünler genellikle evrak ve önemli dosyalar halinde olmaktadır.

Kuryelerin en önemli özelliği çok kısa sürede teslimatı gerçekleştirmeleridir. Aynı zamanda başta gıda olmak üzere birçok farklı sektörde hizmet vermektedirler. İki kavramı birbirinden ayıran diğer bir önemli konu ise kuryelerin daha hızlı teslimat yapmasına karşın kargoya göre daha pahalı olmalarıdır.

Kargoların ve Kuryelerin Pozitif Yanları Nedir?

Değişen dünya şartlarında artık zaman çok önemli bir kavram haline gelmiştir. Bu nedenle kuryeler bize hızlı hizmeti sundukları için işlerin aksamadan devam etmesini, zaman kazanmamızı sağlarlar.

Kargolar ise hava, deniz ve kara gibi daha farklı yollarla hizmet verdikleri için, yurtdışından gelecek veya ülke içerisinde büyüklüğü ve ağırlığı fazla olan ürünleri bize ulaştırdığı için ve kuryelere göre ürün yelpazesinin daha geniş olması da kargoların avantajlı olduğu yönleridir.

Ne Zaman Kargo, Ne Zaman Kurye Tercih Edilmeli?

Zamanın kısıtlı olduğu ve en kısa zamanda gönderilmesi gereken bir teslimat olduğu zaman kurye daha avantajlı konumdadır.

Büyüklüğü ve ağırlığı fazla olan nispeten acil gönderilmek zorunda olmayan teslimatlar için kargolar daha ön plandadır.

Kapıda ödemeli kargo gönderimi nasıl yapılır

Kapıda ödemeli kargo kargoculuğun ve kuryeliğin kullanımının artmasıyla birlikte kargoların müşteriye verdiği hizmet çeşitlerinden biridir. Kargoların verdiği bu hizmetlerden biri de alternatif ödeme yöntemleridir. Bugün ele alacağımız konu ödeme yöntemlerinden biri olan ücretin alıcıdan tahsil edildiği yöntemdir.

Kapıda ödemeli kargo Nedir?

               Kapıda ödeme gönderileri ürünün alıcıya ulaştırılması ve teslimatında kargo bedelinin ve ürün ücretinin alıcısından tahsil edilmesidir. Ödeme yöntemi firmadan firmaya değişiklik gösterir. Yurtiçi kargo, PTT kargo, Aras kargo, Sürat Kargo ve MNG kargo gibi popüler şirketleri hem nakit hem kredi kartından ödeme alıyor.

Kapıda Ödemeli Kargo Gönderim Aşamaları

Kapıda ödemeli teslimat için gönderici kargoyu hazırlar ve ilgili kurye şirketine teslim eder. İlk olarak satıcının kargoya verdiği ürün, kurye hizmetiyle ücretinin ödenmesinden sonra teslim eder. Sonuç olarak, kapıda ödemeli satıcının malımı gönderiyorum ya ücretini ödemezse sorunu ortadan kalkar. Alıcı ise ücreti teslimatta ödeyeceği için ürün gelmezse diye düşünmez. Kapıda ödemeli gönderiler ile online satış yapan şirketlerin ve müşterilerin ödeme sorunları ortadan kalkmış oldu.

Bu yazımızda kapıda ödemeli kargonun nasıl yapıldığından ve kimlerin yapabileceğinden bahsettik. Kapıda ödemeli kargonun 07.04.2021 tarihinde sadece ticari ünvana sahip kişiler tarafından gönderilebileceğini unutmayın.

Kapıda ödemeli gonderileriniz için TREND JET KURYE

Gönderi adeti veya boyutuna göre araçlı kurye veya motorlu kurye hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ulaşmak 0 212 689 59 54 numaramızdan veya İletişim sayfamızdan formu doldurarak bize kolayca ulaşırsınız.

Kuryeliğin zorlukları nelerdir

Kuryeliğin zorlukları; Günümüz dünyasında her türlü teslimat ihtiyacı kuryeler tarafından karşılanmaktadır.  Kuryeler en kısa zamanda en hızlı teslimatı yapmak için her saat yoldadırlar. Kuryeler zorlu trafik şartları altında en hızlı şekilde teslimatı gerçekleştirmeye çalışırlar. Bu durum hayatımızı kolaylaştırıcı da olsa onlar için tehlikeli ve zor durumlar oluşturabiliyor. Trafikte yoğun şekilde çalışan kuryeler evrak, yiyecek veya tıbbi malzemeler taşıyorlar. Yaz kış fark etmeksizin zorlu hava şartlarında sürekli olarak yollardalar.

Yağışlı hava şartlarında çalışan kuryeler teslimatı ulaştırma sırasında ıslanırlar ve üşürler. Bunun yanında yerlerin kayganlaşmasından dolayı motor sürmek hayli zorlaşır ve tehlikeli bir hale gelir. Kuryeler için sadece yağışlı hava şartları değil aşırı sıcak hava şartları da zordur. Yiyecek taşımacılığı yapan kuryelerde sipariş notuna “Gecikirse iptal ederim.” gibi notlar bırakılması kuryeleri hız yapmak zorunda bırakır. Böyle durumlar can sıkıcı olur. Can sıkıcı olduğu kadar ölümcüldür notlara da dönüşür.  Çoğu zaman da diğer otomobil sürücülerinin fark etmeyip üzerlerine kırmaları gibi tehlikelerle karşılaşırlar.

Zor şartlar altında çalışan kuryeleri biraz olsun rahatlatmak için sipariş notlarına acele ettirecek notlar yazmayabiliriz.

Kuryeliğin zorlukları olsa da kuryelikten kazanılan ücretler iyi yanları olarak sayılabilir. Kurye maaşlarının incelendiği yazımıza gitmek için tıklayın.

Exit mobile version